Hlavolam ŽELVA - My Intelligent Pets - obtížnost 1-4

Tento hlavolam lze nastavit od snadné úrovně č.1 až po velmi obtížnou úroveň 4. Úroveň obtížnosti sami regulujete množstvím, typem a umístěním herních prvků. Vhodný pro psy malých, středních i větších plemen všech věkových kategorií. Posiluje trpělivost, zlepšuje motoriku a podporuje logické myšlení. Rozměry jsou 37 x 33 cm, výška 5,5 cm.

kliknutím zvětšíte
Hlavolam ŽELVA - My Intelligent Pets - obtížnost 1-4
 • Hlavolam ŽELVA - My Intelligent Pets - obtížnost 1-4
 • Hlavolam ŽELVA - My Intelligent Pets - obtížnost 1-4
 • Hlavolam ŽELVA - My Intelligent Pets - obtížnost 1-4
1 784 Kč1 474 CZK bez DPHks
Kód:HLA-MID-4-7
Výrobce:My Intelligent Pets
Dostupnost:skladem

Hlavolam ŽELVA - My Intelligent Dogs

 

Úroveň náročnosti: obtížnost 1-4 (začátečník až expert - sami si regulujete množstvím, typem a umístěním herních prvků)
Vhodné pro: menší, střední i větší plemena psů 
Vhodný věk psa: štěně, dospělý, senior
Princip hlavolamu: vyklápěcí a vytahovací činnosti
Materiál: dřevo opatřené nátěrem na vodní bázi, který není škodlivý pro zvířata ani lidi
Trénink: posiluje trpělivost, zlepšuje motoriku a podporuje logické myšlení
Velikost: rozměry 37 x 33 cm, výška 5,5 cm

 

 

Dřevěný hlavolam ŽELVA pro psy od rakouské značky My Intelligent Dogs je do detailu promyšlený a propracovaný. Pejsci si na něm osvojí hned několik nových dovedností a především je zábavnou formou přimějete ke zklidnění a přemýšlení. Při hledání ukrytých dobrůtek zapojí hlavně čich, svůj nepřirozenější a nejrozvinutější smysl. Nalezené dobroty poslouží jako motivace a posléze jako odměna.

Úroveň obtížnosti můžete sami regulovat množstvím, typem a umístění jednotlivých herních prvků (válečky, kloboučky a šuplíky), které jsou odnímatelnými součástmi tohoto hlavolamu. S hlavolamem si tak může stejně dobře hrát pejsek začátečník jako psí expert.

Na základní hrací desce jsou vysoustruhované tři rovné kolejnice nahoře, čtyři po stranách a uprostřed na vyvýšené části (krunýř želvy) jedna kruhová. Do kolejnic se umísťují odklápěcí válečky a posuvné kloboučky (sada obsahuje celkem 13 kloboučků a 9 válečků). Dále je po všech bočních stranách hlavolamu prostor pro zasunutí oranžových plastových zásuvek. 

 

JAK SI HRÁT?

 1. Na začátek doporučujeme z hlavolamu sundat všechny odnímatelné části a uschovat pamlsek jen pod jeden odklápěcí váleček. Ideálně tak, aby váš pejsek viděl, že do hlavolamu ukrýváte něco dobrého. Pusťte pejska k hlavolamu a nechte ho, aby si chvilku lámal hlavu, co si má s touhle novotou počít. Pravděpodobně začne sám čmuchat a zjistí, odkud mu to nejvíce voní, a bude se chtít k pamlsku dostat. Odklápěcí válečky jsou nejjednodušším prvkem v této hře, a tak se mu brzy podaří odstrčit ho tlapkou nebo čumákem a pochutná si. Jakmile to zvládne s jedním válečkem, můžete podle libosti přidávat další.
 2. V dalším kroku doporučujeme pejska seznámit s posuvnými kloboučky. Do otvoru vespod kloboučku dejte dobrůtku a klobouček posuňte na konec drážky. Na začátek doporučujeme zvolit rovnou drážku, která je pro psy obvykle snazší. Pomocí čumáku nebo tlapek by měl být pejsek po chvíli zkoušení schopen klobouček posunout na druhý konec drážky a odklopit. Pokud by mu to nešlo, ukažte mu, že se dá s kloboučkem pohybovat. Jakmile to začne zvládat, můžete přidávat do hry větší množství kloboučků.
 3. Nejnáročnějším prvkem tohoto hlavolamu jsou vytahovací šuplíky, u kterých bude muset pejsek použít jemný tah zubů a bude muset opravdu vědět, co dělá. Princip pro začátky je opět stejný, zkoušejte nový typ úkolu jen s jedním šuplíkem, ostatní součástky z hlavolamu odstraňte. Doporučujeme pejska chválit a odměnit za to, že ho napadne se zuby k provázku v šuplíku vůbec přiblížit. Tak nejlépe pochopí, že je na správné cestě. Podobně pak jásejte a odměňujte pokusy o uchopení provázku, i když třeba nebudou úplně úspěšné. I to je další krok vpřed. Uvidíte, že časem na princip vysunování šuplíku přijde, a pak už bude rychle vytahovat jeden za druhým.
 4. Jednotlivé prvky hlavolamu můžete libovolně kombinovat. Hrajte si s jejich množstvím a typem. Vyzkoušejte také umístění hlavolamu na vyvýšené místo (třeba stoličku), i to přinese pejskovi novou výzvu k zamyšlení.

 

TIPY PRO PRÁCI S HLAVOLAMY OBECNĚ:

 • Do hlavolamu ukrývejte suché nedrolivé pamlsky.
 • Začínejte s méně hracími prvky. Je to dobré pro koncentraci pejska na jednu část hlavolamu k řešení a zvyšujete tak pravděpodobnost jeho úspěchu. Také tím omezujete možnost ztráty motivace.
 • Nechte pejska koukat, když dobroty do hlavolamu ukrýváte. Povzbudíte tak jeho zájem o hru.
 • Buďte trpěliví i vy. Pokud dává řešení hlavolamu pejskovi zabrat, povzbuďte ho a popřípadě mu upravte náročnost hlavolamu tím, že se vrátíte k jednodušším prvkům nebo snížíte počet použitých součástek. Můžete mu také sami ukázat, jak jednotlivé herní prvky fungují.
 • Dobu hraní s hlavolamem dávkujte a v jednom zátahu nehrajte vice než 10 minut, i tato doba je pro psa mentálně velmi náročná.
 • Při společné hře mimoděk posilujete svůj společný vztah se psem, to je další skvělé plus těchto interaktivních her. Užívejte si vaši společnou chvíli!

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Pejska nenechávejte nikdy hrát hlavolam o samotě a pokud by začal některou součástku nebo samotný hlavolam kousat, hru ukončete. Pravidelně kontrolujte neporušenost hlavolamu a jeho součástek, abyste zamezili případnému zranění. Narušené herní prvky vyřaďte ze hry.

 

PÉČE O HLAVOLAM:

Hlavolam nechte po použití rozložený, aby mohly jednotlivé prvky po případném oslintání vyschnout. V případě znečistění ho otřete vlhkým hadříkem a nechte oschnout. Nepoužívejte abrazivní čistící prostředky.

 

OBSAH BALENÍ:

 • Základní hrací deska: výška 5,5 cm, šířka 37 cm, hloubka 33 cm (vhodné pro všechna plemena)
 • 9 válečků, 13 kloboučků, 4 plastové zásuvky
 • Návod na použití
 • Originální balení od výrobce v pevné papírové krabici s potiskem

 

MATERIÁL:

Želva je vyrobena z certifikovaného dřeva opatřeného nátěrem na vodní bázi, který není škodlivý pro zvířata ani lidi. Udržujte hlavolam co nejvíce v suchu, abyste předešli naboptnání jednotlivých dřevěných částí.

 

My Intelligent Pets je rakouská společnost, jejichž výrobky jsou chráněny mezinárodním patentem a ochrannou známkou.

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam