Hlavolam TWISTER - Nina Ottosson - obtížnost 3

Hlavolam pro pokročilé obtížnosti č.3 vyrobený z bezpečných materiálů bez obsahu BPA, PVC a ftalátů. Vhodný pro menší a střední plemena dospělého a seniorního věku. Posiluje trpělivost, zlepšuje motoriku a podporuje logické myšlení. Osobně doporučují naši ambasadoři TEMI i BIRD.

kliknutím zvětšíte
Hlavolam TWISTER - Nina Ottosson - obtížnost 3
  • Hlavolam TWISTER - Nina Ottosson - obtížnost 3
  • Hlavolam TWISTER - Nina Ottosson - obtížnost 3
533 Kč440 CZK bez DPHks
Kód:HLA-NiO-06
Výrobce:Nina Ottosson
Dostupnost:skladem

Pamlskový hlavolam TWISTER - Nina Ottoson

 

Obtížný pamlskový hlavolam TWISTER pro pejsky experty, kteří už nějaký ten snadnější hlavolam zvládají vyřešit levou zadní. V kruhové hrací desce o průměru 26 cm je po obvodu rovnoměrně rozmístěno devět otvorů na pamlsky, které jsou přikryté tyrkysovými posuvnými panely. Každý z panelů se dá navíc uzamknout pomocí postranního bílého kolíku. V nejobtížnější variantě tohoto hlavolamu musí pejsek nejprve jemným tahem zubů povytáhnout bílý kolík, pak tlapkou nebo čumákem posunout tyrkysový panel a teprve potom si pochutná na ukrytém pamlsku. Pokud zaplníte všechny otvory na pamlsky, bude muset stejný postup zopakovat devět krát po sobě! A to už je panečku pořádná výzva!

Úroveň náročnosti: Obtížnost 3 (pokročilí)
Vhodné pro: malá a střední plemena
Vhodný věk psa: dospělý, senior
Princip hlavolamu: posuvné a vytahovací činnosti
Materiál: plast, vyrobeno z bezpečných materiálů bez obsahu BPA, PVC a ftalátů
Trénink: posiluje trpělivost, zlepšuje motoriku a podporuje logické myšlení
Velikost: průměr 26 cm, výška 4,5

 

TRÉNIKOVÉ TIPY:

  1. Na začátek doporučujeme bílé postranní kolíky povytáhnout, aby se měl pejsek možnost seznámit nejprve s principem posuvných tyrkysových polí. Do otvorů na pamlsky vložte nějakou atraktivní mňamku a nechte pejska vymyslet, jak bude jednotlivé panely postupně posouvat. Jestli bude pracovat tlapkou nebo čumákem, je jen na něm.
  2. Až si bude posouváním panelů jistý, zaaretujte panely zasunutím bílých kolíků. Pejska nasměrujte na kolík rukou, aby pochopil, že tentokrát bude potřeba řešit ještě něco dalšího. Ze začátku ho hodně chvalte i jen za to, že o kolík projeví zájem a samotné vysunutí kolíku můžete klidně odměnit nějakou dobrotou navíc, kterou mu dáte sami z ruky. Pokud leží hlavolam na zemi a pejskovi se nedaří kolík vysunout, můžete mu ho dát třeba na nízkou stoličku, aby se mu ke kolíkům lépe dostávalo.
  3. Nejtěžší fáze tohoto hlavolamu spočívá v tom, aby si pejsek uvědomil, že musí udělat dva kroky po sobě a že spolu souvisí – vysunout bílý kolík a pak hned posunout tyrkysový panel nad ním. Obvykle to chce dávku trpělivosti vaší i pejska. Nikam nespěchejte, máte spoustu času a uvidíte, že dříve nebo později na to váš pes přijde a bude Twister milovat!
  4. Vzhledem k obtížnosti hlavolamu buďte vašemu pejskovi oporou po celou dobu hry s hlavolamem a nedopusťte, aby byl frustrovaný z toho, že se mu nedaří k dobrotám dostat. Vaší úlohou zde je, podporovat ho v jeho práci a pokud vidíte, že je pro něj některý krok příliš obtížný, rozfázujte mu ho a trochu zjednodušte.

 

STUPEŇ OBTÍŽNOSTI 3: Nejobtížnější plastový hlavolam ze série Ninny Ottosson. Určeno pro zkušenější pejsky a jejich páníčky.

SPOLEČNÁ HRA: Hlavolamy Niny Ottosson jsou koncipovány pro trénink přemýšlení Vašeho pejska. Kontrolujte jeho hru s hlavolamem a užívejte si společně s ním radost z úspěchu. Nenechávejte ho s hlavolamem bez dozoru a dohlédněte, aby ho nežvýkal. Jakmile hru ukončíte, hlavolam opláchněte vodou a uschovejte. Bude připraven pro další společnou zábavu.

Žádné volné části
Tenhle hlavolam nemá žádné odstranitelné části, takže pes políčky během hry pouze posouvá. Odolný materiál a provedení hlavolamu zaručuje, že tohle bude hra, ke které se budete se svým pejskem rádi vracet.

Rychle uklizeno!
Odstraňte z hlavolamu všechny volné části, umyjte ho ve vlažné mýdlové vodě a usušte. Znovu naplňte a další kolo zábavy může začít!

Proč jsou pamlskové hlavolamy od Niny Ottosson tak skvělé?
* zahání nudu a zabaví i hyperaktivní jedince
* omezují destruktivní chování a rozvíjí dovednosti vašeho psa
* stimulují k přemýšlení a soustředění, takže psa pozitivně unaví
* jsou zábavné pro všechny bez ohledu na plemeno a věk
* posilují vztah mezi páníčkem a psem
* jsou vyrobeny z bezpečných materiálů bez obsahu BPA, PVC a ftalátů

 

Výrobce: Nina Ottosson - světoznámá švédská návrhářka psích hlavolamů. Se svým nápadem přišla na trh již v roce 1990 a my ji považujeme za průkopnici těchto hraček pro psy. Hlavolamy mohou být nastaveny na různé úrovně složitosti, aby uspokojily všechna plemena psů všech věkových kategorií. Takže ať už máte doma "Forresta Gumpa" nebo "Alberta Einsteina", v naší nabídce máme hlavolam, který se hodí právě pro vašeho psa!

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam