Hlavolam SUDOKU MEDIUM ADVENCED COLOR - My Intelligent Pets - obtížnost 2

Hlavolam střední obtížnosti (Level 2) vyrobený ze dřeva s velice kvalitním zpracování s barevnými posuvnými destičkami. Vhodný pro psy malých, středních a větších plemen jakéhokoli stáří. Posiluje trpělivost, zlepšuje motoriku a podporuje logické myšlení. Rozměry 27 x 19 cm, výška 3 cm s protiskluznými prvky na spodní straně hlavolamu.

kliknutím zvětšíte
Hlavolam SUDOKU MEDIUM ADVENCED COLOR - My Intelligent Pets - obtížnost 2
 • Hlavolam SUDOKU MEDIUM ADVENCED COLOR - My Intelligent Pets - obtížnost 2
 • Hlavolam SUDOKU MEDIUM ADVENCED COLOR - My Intelligent Pets - obtížnost 2
 • Hlavolam SUDOKU MEDIUM ADVENCED COLOR - My Intelligent Pets - obtížnost 2
755 Kč624 CZK bez DPHks
Kód:HLA-MID-2-3
Výrobce:My Intelligent Pets
Dostupnost:skladem

Hlavolam SUDOKU MEDIUM ADVENCED COLOR - My Intelligent Pets 

 

 

Úroveň náročnosti: Obtížnost 2
Vhodné pro: malá, střední a větší plemena psů
Vhodný věk psa: štěně, dospělý, senior
Princip hlavolamu: posuvné činnosti
Materiál: dřevo, velice kvalitní zpracování
Trénink: posiluje trpělivost, zlepšuje motoriku a podporuje logické myšlení
Velikost: 27 x 19 cm, výška 3 cm s protiskluznými prvky na spodní straně

 

Na videu je původní celodřevěná verze hlavolamu, která byla na podzim 2019 výrobcem doplněn novější verzí s barevnými plastovými posuvnými destičkami. Princip hlavolamu touto úpravou nedoznal změn.

Hlavolam pro psy Dog Sudoku Medium Advanced Color od rakouské značky My Intelligent Dogs je inovativní interaktivní hračka pro psy, která vám pomůže vašeho pejska zabavit zcela novým způsobem. Tato verze Sudoku má střední stupeň obtížnosti a je určena pro psy, kteří už mají s řešením hlavolamů určitou zkušenost. Pejsci si na něm osvojí nové dovedností a především je zábavnou formou přimějete ke zklidnění a přemýšlení. Při hledání ukrytých dobrůtek zapojí hlavně čich, svůj nepřirozenější a nejrozvinutější smysl. Nalezené dobroty poslouží jako motivace a posléze jako odměna.

Na obdélníkové hrací desce je 6 úkrytů, které jsou zakryty 5 posuvnými dřevěnými destičkami. Do každého úkrytu schováte před začátkem hry pejskovi nějakou dobrotu a jeho úkolem je destičky posouvat pomocí tlapek nebo čumáku. Jedině tak se dostane k ukrytým pamlskům. V každé posuvné destičce je otvor, díky kterému má pes možnost dobrotu rychle ucítit, což zvyšuje jeho motivaci ke hře s hlavolamem.

Střední obtížnost (stupeň 2) je dána větším množstvím úkrytů, než u jednodušší Basic verze hlavolamu (ta má jen 4 úkryty). A také tím, že pes musí při posouvání destiček reagovat pokaždé podle toho, kde je aktuálně volný prostor pro posunutí destičky. Zároveň musí zvládat měnit směr posunování (zleva doprava, nahoru a dolů). 

 

JAK SI HRÁT?

 1. Před zraky pejska vložte do všech úkrytů v hrací desce nějaký atraktivní pamlsek.
 2. Pusťte pejska k hlavolamu a nechte ho, aby si chvilku lámal hlavu, co si má s touhle novotou počít. Pravděpodobně začne sám čmuchat a zjistí, že hlavolam ukrývá nějakou dobrotu, ke které se bude chtít dostat. Na začátku pejska povzbuďte k hledání a ukažte mu, že po posunutím destičky se dostane ke své odměně.
 3. Pokaždé, když se pejsek dokáže ke své dobrotě dostat, emotivně ho pochvalte a užijte si spolu s ním jeho úspěch.
 4. Buďte trpěliví a pokud se pejskovi samotnému nedaří, s hlavolamem mu pomáhejte, aby ho neřešil zbrkle a nebyl frustrován neúspěchem.
 5. Pokud už pejsek hlavolam bez problémů zvládá, můžete zvýšit náročnost tím, že pamlsek ukryjete jen do menšího počtu úkrytů. Než se dostane k dobrotě, bude musit vynaložit větší úsilí a značnou dávku trpělivosti. Doporučujeme si odpočítat, kolik pamlsků do hry vkládáte, a jakmile je pejsek všechny vysbírá, hru s hlavolamem ukončit.

 

TIPY PRO PRÁCI S HLAVOLAMY OBECNĚ:

 • Do hlavolamu ukrývejte suché nedrolivé pamlsky.
 • Nechte pejska koukat, když dobroty do hlavolamu ukrýváte. Povzbudíte tak jeho zájem o hru.
 • Buďte trpěliví i vy. Pokud dává řešení hlavolamu pejskovi zabrat, povzbuďte ho a můžete mu také sami ukázat, jak jednotlivé herní prvky fungují.
 • Dobu hraní s hlavolamem dávkujte a v jednom zátahu nehrajte vice než 10 minut, i tato doba je pro psa mentálně velmi náročná.
 • Při společné hře mimoděk posilujete svůj společný vztah se psem, to je další skvělé plus těchto interaktivních her. Užívejte si vaši společnou chvíli!

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Hrajte si vždy společně se psem a pečlivě jej sledujte. Pokud by začal některou součástku nebo samotný hlavolam kousat, hru ukončete. Pravidelně kontrolujte neporušenost hlavolamu a jeho součástek, abyste zamezili případnému zranění. Narušené herní prvky vyřaďte ze hry.

 

PÉČE O HLAVOLAM:

Hlavolam nechte po použití ležet mimo krabici, aby mohl po případném oslintání dobře vyschnout. V případě znečistění ho otřete vlhkým hadříkem a nechte oschnout. Nepoužívejte abrazivní čistící prostředky.

 

MATERIÁL:

Dog´ Sudoku je vyrobeno z certifikovaného dřeva opatřeného nátěrem na vodní bázi, který není škodlivý pro zvířata ani lidi. Udržujte hlavolam co nejvíce v suchu, abyste předešli naboptnání jednotlivých dřevěných částí. Posuvné barevné destičky jsou z plastu (polypropylen), který byl certifikován jako vhodný pro kontakt s potravinami.

My Intelligent Pets je rakouská společnost, jejichž výrobky jsou chráněny mezinárodním patentem a ochrannou známkou.

 

Upozornění: Zvířátka nenechávejte nikdy hrát hlavolam o samotě a pokud by začaly některou součástku nebo samotný hlavolam kousat nebo jinak ničit, hru ukončete. Pravidelně kontrolujte neporušenost hlavolamu a jeho součástek (např. třísky), abyste zamezili případnému zranění. Není určeno jako hračka pro děti.

 

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam