Hlavolam STARTER - DogLog - obtížnost 4

Tento hlavolam s obtížností 4 je určen pro skutečné experty. Základní hrací deska je vyrobena z MDF s využitím zdravotně nezávadného lepidla, hrací kameny jsou ze dřeva (dub, buk). Vhodný pro malá, střední i velká plemena dospělého a seniorního věku. Posiluje trpělivost, trénuje logické myšlení a zlepšuje motoriku. Rozměry 30x30 cm, výška 7 cm.

kliknutím zvětšíte
Hlavolam STARTER - DogLog - obtížnost 4
  • Hlavolam STARTER - DogLog - obtížnost 4
  • Hlavolam STARTER - DogLog - obtížnost 4
  • Hlavolam STARTER - DogLog - obtížnost 4
1 049 Kč867 CZK bez DPHks
Kód:HLA-DL-05
Výrobce:Doglog
Dostupnost:skladem

Hlavolam STARTER - DogLog - obtížnost 4

 

Úroveň náročnosti: obtížnost 4 (expert)
Vhodné pro: menší, střední i větší plemena psů 
Vhodný věk psa: dospělý, senior
Princip hlavolamu: vytahovací činnosti
Materiál: Základní hrací deska je vyrobena z MDF s využitím zdravotně nezávadného lepidla, hrací kameny jsou ze dřeva (dub, buk)
Trénink: posiluje trpělivost, trénuje logické myšlení  a zlepšuje motoriku
Velikost: rozměry 30 x 30 cm, výška 7 cm

 

Pamlsková hlavolam STARTER od české eco-friendly firmy Doglog má devět otvorů pro ukrytí pamlsků a nabízí dva typy náročných úloh k řešení. Nejprve se musí pejskovi podařit odstranit kulaté herní kameny tahem za kolíky směrem nahoru (slouží jako nácvik soustředěné práce a jemného tahu zubů). Ještě náročnější je vysunutí zbylých dvou zásuvek, které jsou po stranách hlavolamu. Ty jsou totiž navíc jištěné bukovými kolíky shora. Takže zásuvky si pejsek otevře až poté, co vytáhne nejprve ze shora kolíky. Tato úloha vyžaduje větší dávku trpělivost, jelikož po první úspěšné fázi (vytáhnutí kolíku) nenásleduje hned pamlsek, ale pejsek musí ještě přesměrovat svou pozornost k zásuvce. Teprve po jejím vytažení si dopřeje zaslouženou odměnu, kterou jste mu předem do hlavolamu ukryli.

 

JAK SI HRÁT: 

1. Při prvních pokusech o řešení hlavolamu doporučujeme začít jen s jedním typem úkrytů a malým počtem herních kamenů (klidně jen s jedním, ostatní prozatím odložíte stranou). Před začátkem hry ukažte pejskovi, že do jednoho z otvorů dáváte pamlsky. Otvor zaklopte kulatým herním kamenem a zavolejte ho k hlavolamu. Pokud si nebude vědět rady nebo pokud se bude k pamlsku dobývat intenzivně tlapami nebo čumákem, snižte mu obtížnost tím, že kámen sami částečně odklopíte.

Důležité je, aby pes pochopil, že úspěšný bude jen tehdy, pokud kámen nadzvedne tahem zubů za kolík. Proto na začátku odměňte třeba jen náznak správného postupu (přiblížení se a dotknutí se kolíku čumákem / pootevřenou tlamou). Můžete kámen sami odklopit a nechat ho pamlsek sníst, případně ho odměnit z ruky. Trpělivým opakováním jistě brzy pochopí, jakým způsobem s hlavolamem pracovat. Jakmile princip vyndávání kamenů pochopí, můžete postupně zvětšovat počet používaných otvorů a herních kamenů.

2. Jakmile pejsek bez problému zvládne předešlý krok, můžete přistoupit k nácviku vytažení bočních zásuvek. Pro začátek opět doporučujeme odstranit všechny ostatní herní prvky a dobrotu vložit jen do jedné zásuvky, aby pejsek zbytečně nerozptylovat svou pozornost. Zásuvku s pamlskem nechte částečně pootevřenou a zatím ji nezajišťujte vrchním kolíkem. Důležité je, aby pejsek přišel na to, že i v zásuvce jsou ukryty dobroty. Pravděpodobně si k pamlsku dopomůže vysunutím zásuvky packami nebo šťouchnutím čumákem. Pokud mu to půjde, při dalších pokusech zásuvku postupně více a více uzavírejte. Jakmile zvládne bez problému manipulaci s uzavřenou zásuvkou, můžete ji navíc zajistit kolíkem shora. Nasměrujte pak jeho pozornost ke kolíku. Pokud dobře zvládl krok č. 1, nebude mu jeho vytažení činit žádné problémy. Zásuvku si tak odjistí a pak už jen lehce vytáhne a je hotovo. 

3. Zvládl váš chlupáč oba předchozí kroky? Výborně, je to velký šikula, kterému můžete bez obav předložit zcela naplněný hlavolam k řešení.

4. Pokud se vám bude po čase zdát, že pejsek řeší celý hlavolam už levou zadní, můžete mu hru ztížit tím, že do hlavolamu ukryjete jen menší počet pamlsků, ale všechny úkryty budou přitom zavřené. Tím budete posilovat jeho trpělivost. Nebo můžete hlavolam umístit na vyvýšené místo (třeba na stoličku), díky tomu bude pejsek trénovat svou šikovnost. 

 

MATERIÁL: Základní hrací deska z MDF, hrací kameny ze dřeva (dub, buk), zdravotně nezávadné lepidlo.

DOPORUČENÍ PRO ÚDRŽBU: Otírejte vlhkým hadříkem, oslintané a mokré hlavolamy nechávejte před dalším hraním důkladně vyschnout.        

VELIKOST: Základní deska 30 x 30 cm, na výšku 7 cm

UPOZORNĚNÍ: Po celou dobu práce s hlavolamem pejska kontrolujte a zabraňte případnému kousání do hlavolamu. Doporučujeme používat suché nedrolivé odměny.

 

O HŘE S HLAVOLAMY OBECNĚ:

  • Je to skvělá zábava
  • Trénují soustředění a jemnou motoriku
  • Omezují demonstrativní chování a destrukci předmětů
  • Podporují logické myšlení a napomáhají aktivaci šedé kůry mozkové
  • Snižují riziko demence, degenerativní funkce a oddalují senilitu
  • Aktivace a harmonizace odevzdaných pejsků
  • V neposlední řadě posilují váš společný vztah 

 

OBSAH BALENÍ: základní hrací deska, 4 hrací kameny s bavlněným provázkem,7 posuvných kamenů s dírkou

 

Český výrobek Český výrobek

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam