Hlavolam MULTIPUZZLE+ - Nina Ottosson - obtížnost 4

Hlavolam pro skutečné experty obtížnosti č.4 vyrobený z plastu bez obsahu BPA, PVC a ftalátů. Vhodný pro menší, střední i větší plemena dospělého a seniorního věku. Posiluje trpělivost, zlepšuje motoriku a podporuje logické myšlení. Rozměry jsou 40 x 40 cm, výška 5 cm.

kliknutím zvětšíte
Hlavolam MULTIPUZZLE+ - Nina Ottosson - obtížnost 4
  • Hlavolam MULTIPUZZLE+ - Nina Ottosson - obtížnost 4
  • Hlavolam MULTIPUZZLE+ - Nina Ottosson - obtížnost 4
  • Hlavolam MULTIPUZZLE+ - Nina Ottosson - obtížnost 4
688 Kč569 CZK bez DPHks
Kód:HLA-NiO-10
Výrobce:Nina Ottosson
Dostupnost:skladem

Pamlskový hlavolam MULTIPUZZLE+ - Nina Ottoson

 

Hlavolam MultiPuzzle je kombinací několika různých typů hlavolamů. Pejsci při jeho řešení musí vzájemně kombinovat posuvné a rotační akce, aby se dostali k ukrytým pamlskům. Má nejvyšší stupeň obtížnosti č.4 a je nejnáročnějším hlavolamem od značky Nina Ottosson. Můžete si být jistí, že MultiPuzzle se svými 28 skrýšemi pro ukrytí pamlsku udrží vašeho psa v pohotovosti po celou dobu řešení hlavolamu.

Úroveň náročnosti: Obtížnost 4 (expert)
Vhodné pro: malá, střední i větší plemena
Vhodný věk psa: dospělý, senior
Princip hlavolamu: posuvné a otáčecí činnosti
Materiál: vyrobeno z plastu vhodného pro kontakt s potravinami bez obsahu BPA, PVC a ftalátů
Trénink: posiluje trpělivost, zlepšuje motoriku a podporuje logické myšlení
Velikost: 40 x 40 cm, výška 5 cm

 TRÉNIKOVÉ TIPY:

1. Pro začátek doporučujeme schovat pejskovi dobrůtky jen do přihrádek po vnějším obvodu hlavolamu. Pes bude packami nebo čumákem posunovat jednou zelenou posuvnou destičku za druhou a dobrůtky se mu tak budou postupně odkrývat. Při posunování destiček bude potřeba trpělivé a soustředěné práce, a to hlavně v rozích základní desky, kdy bude muset pejsek přijít na to, že musí změnit směr posouvání.

2. Pokud by si nevěděl sám rady, ukažte mu, že posunutím zelené destičky se mu odkryje dobrůtka, kterou si může hned zbaštit. Vzhledem k vysokému stupni obtížnosti buďte trpěliví a pokud se pejskovi samotnému nedaří, s hlavolamem mu pomáhejte, aby ho neřešil zbrkle a nebyl frustrován neúspěchem. Povzbuzujte ho a projevte nadšení z každého podařeného tahu. 

3. Jakmile bude bez problému zvládat řešení úkrytů popsaných v předchozím bodě, bude ten pravý čas, představit mu náročnější prostřední část hlavolamu. Pro začátek vložte pamlsek jen do jednoho prostředního otvoru a zakryjte ho posuvným oranžovým kloboučkem. Pes by měl lehkým šťouchnutím klobouček odsunout úplně a sníst si svoji odměnu. 

3. Jakmile pes princip pohybu kloboučku podle předchozího bodu pochopí, bude vhodné ho seznámit s principem otočného středového kola. Dejte pár pamlsků doprostřed, přímo po otočné zelené kolo (zatím ještě ne do prohlubní pod oranžovými kloboučky). Bude-li s ním pejsek točit, bude si moci postupně vyjídat ukryté dobrůtky a pochopí tak princip rotace.

4. V nejtěžší fázi dejte dobrůtky do všech středových prohlubní pod všechna oranžová víčka a pusťte pejska k hlavolamu. V této obtížnosti už bude nucen kombinovat posunování oranžových víček a otáčení středového kola, aby se k dobrotám dostal. Pokud by pes hlavolam řešil tlapkami příliš drsně, můžete si hlavolam položit do klína nebo na nízkou stoličku, aby mohl používat k posunování destiček jen čumák.

5. Pokud už pejsek celý hlavolam bez problémů zvládá, můžete zvýšit náročnost tím, že pamlsek ukryjete jen do menšího počtu úkrytů. Než se dostane k dobrotě, bude muset vynaložit větší úsilí a značnou dávku trpělivosti. Doporučujeme si odpočítat, kolik pamlsků do hry vkládáte, a jakmile je pejsek všechny vysbírá, hru s hlavolamem ukončit.

 

STUPEŇ OBTÍŽNOSTI 4: MultiPuzzle je nejobtížnější hlavolam z nabídky značky Nina Ottosson. Doporučujeme ho představit jako další výzvu psům, kteří už mají předchozí zkušenosti s řešením méně náročných interaktivních her a mají dobrou jemnou motoriku. V takovém případě je hlavolam vhodný pro psy každého věku, velikosti a plemene.

SPOLEČNÁ HRA: Hlavolamy Niny Ottosson jsou koncipovány pro trénink přemýšlení Vašeho pejska. Kontrolujte jeho hru s hlavolamem a užívejte si společně s ním radost z úspěchu. Nenechávejte ho s hlavolamem bez dozoru a dohlédněte, aby ho nežvýkal. Jakmile hru ukončíte, hlavolam opláchněte vodou a uschovejte. Bude připraven pro další společnou zábavu.

Žádné volné části
Tenhle hlavolam nemá žádné odstranitelné části, takže pes políčky během hry pouze posouvá. Odolný materiál a provedení hlavolamu zaručuje, že tohle bude hra, ke které se budete se svým pejskem rádi vracet.

Rychle uklizeno!
Odstraňte z hlavolamu všechny volné části, umyjte ho ve vlažné mýdlové vodě a usušte. Znovu naplňte a další kolo zábavy může začít!

Proč jsou pamlskové hlavolamy od Niny Ottosson tak skvělé?
* zahání nudu a zabaví i hyperaktivní jedince
* omezují destruktivní chování a rozvíjí dovednosti vašeho psa
* stimulují k přemýšlení a soustředění, takže psa pozitivně unaví
* jsou zábavné pro všechny bez ohledu na plemeno a věk
* posilují vztah mezi páníčkem a psem
* jsou vyrobeny z bezpečných materiálů bez obsahu BPA, PVC a ftalátů

 

Výrobce: Nina Ottosson - světoznámá švédská návrhářka psích hlavolamů. Se svým nápadem přišla na trh již v roce 1990 a my ji považujeme za průkopnici těchto hraček pro psy. Hlavolamy mohou být nastaveny na různé úrovně složitosti, aby uspokojily všechna plemena psů všech věkových kategorií. Takže ať už máte doma "Forresta Gumpa" nebo "Alberta Einsteina", v naší nabídce máme hlavolam, který se hodí právě pro vašeho psa!

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam