Hlavolam DINNER s dubovými hracími kameny - DogLog - obtížnost 3

Hlavolam pro pokročilejší uživatele obtížnosti č.3 od českého výrobce Doglog. Základní hrací deska vyrobena z MDF materiálu, hrací kameny z nebarveného dubového dřeva, s využitím zdravotně nezávadného lepidla. Vhodný pro malá, střední i velká plemena jakéhokoli věku. Posiluje trpělivost, zlepšuje motoriku a podporuje logické myšlení. Rozměry 30x30 cm, výška 5 cm.

kliknutím zvětšíte
Hlavolam DINNER s dubovými hracími kameny - DogLog - obtížnost 3
 • Hlavolam DINNER s dubovými hracími kameny - DogLog - obtížnost 3
 • Hlavolam DINNER s dubovými hracími kameny - DogLog - obtížnost 3
 • Hlavolam DINNER s dubovými hracími kameny - DogLog - obtížnost 3
 • Hlavolam DINNER s dubovými hracími kameny - DogLog - obtížnost 3
969 Kč801 CZK bez DPHks
Kód:HLA-DL-01
Výrobce:Doglog
Dostupnost:skladem

Hlavolam DINNER s dubovými hracími kameny - DogLog - obtížnost 3

 

Úroveň náročnosti: obtížnost 3 (pokročilý)
Vhodné pro: menší, střední i větší plemena psů 
Vhodný věk psa: štěně, dospělý, senior
Princip hlavolamu: vytahovací a posuvné činnosti
Materiál: základní hrací deska z MDF materiálu, hrací kameny z nebarveného dubového dřeva, bavlněný provaz nebarvený, zdravotně nezávadné lepidlo.
Trénink: posiluje trpělivost, zlepšuje motoriku a podporuje logické myšlení
Velikost: rozměry 30 x 30 cm, výška 5 cm

 

Pamlskový hlavolam DINNER od české eco-friendly společnosti Doglog má devět otvorů pro ukrytí pamlsků a nabízí dva typy úloh. Nejprve se musí pejskovi podařit odstranit kulaté herní kameny tahem za provázek směrem nahoru. Tato aktivita slouží jako nácvik soustředěné práce a jemného tahu zubů. Poté je možné posouvat hranaté kameny v drážkách ze strany na stranu, což vyžaduje trpělivou práci čumákem nebo tlapkami. Po každém podařeném tahu následuje zasloužená odměna, kterou jste předem do hlavolamu pejskovi ukryli.

 

JAK SI HRÁT: 

1. Pokud máte pejska začátečníka, doporučujeme začít jen s jedním typem úkrytů (viz video výše). Pro většinu pejsků bývá lehčí posunování čtvercových herních kamenů v drážkách, proto zkuste začít právě s nimi prozatím bez použití kulatých herních kamenů. Do všech otvorů vložte nějaký pamlsek, který má vás chlupáč rád. Mohou to být masové pamlsky, granulky, apod. Důležitá je atraktivita pamlsku a lákavá vůně. Posuvné herní kameny nastavte pro začátek tak, aby nezakrývaly celé úkryty a pejsek dobrotu i viděl. Určitě velice rychle přijde na to, jak kameny posunout a k dobrotě se dostat.

2. Jakmile bude zvládat posuny kamenů bez větší námahy, můžete přidat kulaté odklápěcí kameny, které musí pejsek pokládat mimo hlavolam. A to tak, že provázek uchopí do zubů a tahem za něj kámen nadzvedne a odloží stranou. Na začátku zkoušejte tento nový úkol jen s jedním kulatým kamenem. Ostatní úkryty nechte prázdné a klidně je přikryjte třeba dekou, aby pejska nemátly. Doporučujeme pejska chválit a odměnit za to, že ho napadne se zuby k provázku vůbec přiblížit. Tak nejlépe pochopí, že je na správné cestě. Podobně pak jásejte a odměňujte pokusy o uchopení provázku, i když třeba nebudou úplně úspěšné. I to je další krok vpřed. Uvidíte, že časem na princip zvedání za provázek přijde, a pak už mu to půjde jako po másle.

 

MATERIÁL: Základní hrací deska z MDF, hrací kameny z nebarveného dubového dřeva, bavlněný provaz nebarvený, zdravotně nezávadné lepidlo.

STUPEŇ OBTÍŽNOSTI 3: Určeno pro zkušenější pejsky. Pokud máte pejska začátečníka, ale má trpělivou a soustředěnou povahu, bude pro něj tento hlavolam také vhodný.   

DOPORUČENÍ PRO ÚDRŽBU: Otírejte vlhkým hadříkem, oslintané a mokré hlavolamy nechávejte před dalším hraním důkladně vyschnout.        

VELIKOST: Základní deska 30 x 30 cm, na výšku 5 cm; vhodné pro aktivní i velká plemena

UPOZORNĚNÍ: Po celou dobu práce s hlavolamem pejska kontrolujte a zabraňte případnému kousání do hlavolamu. Doporučujeme používat suché nedrolivé odměny.

 

O HŘE S HLAVOLAMY OBECNĚ:

 • Je to skvělá zábava
 • Trénují soustředění a jemnou motoriku
 • Omezují demonstrativní chování a destrukci předmětů
 • Podporují logické myšlení a napomáhají aktivaci šedé kůry mozkové
 • Snižují riziko demence, degenerativní funkce a oddalují senilitu
 • Aktivace a harmonizace odevzdaných pejsků
 • V neposlední řadě posilují váš společný vztah 

 

OBSAH BALENÍ: Základní hrací deska, 6 posuvných hracích kamenů s dírkou, 3 odnímatelné hrací kameny s bavlněným provázkem, samolepící gumové nožičky

 

 

 

Český výrobek Český výrobek

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam