Hlavolam CHEESE - DogLog - obtížnost 1

Hlavolam pro začátečníky obtížnosti č.1 od českého výrobce Doglog. Základní hrací deska vyrobena z MDF materiálu a z nebarveného dubového dřeva, s využitím zdravotně nezávadného lepidla. Vhodný pro malá, střední i velká plemena jakéhokoli věku. Zlepšuje motoriku a působí proti hltání. Rozměry 30x30 cm, výška 4,5 cm.

kliknutím zvětšíte
Hlavolam CHEESE - DogLog - obtížnost 1
  • Hlavolam CHEESE - DogLog - obtížnost 1
  • Hlavolam CHEESE - DogLog - obtížnost 1
  • Hlavolam CHEESE - DogLog - obtížnost 1
970 Kč802 CZK bez DPHks
Kód:HLA-DL-02
Výrobce:Doglog
Dostupnost:skladem

Hlavolam CHEESE - DogLog - obtížnost 1

 

Úroveň náročnosti: obtížnost 1 (začátečník)
Vhodné pro: menší, střední i větší plemena psů 
Vhodný věk psa: štěně, dospělý, senior
Princip hlavolamu: vytahovací a otáčecí činnosti
Materiál: MDF, bavlněný provaz, zdravotně nezávadné lepidlo, nebarvené dubové dřevo
Trénink: zlepšuje motoriku a působí proti hltání
Velikost: rozměry 30 x 30 cm, výška 4,5 cm

 

Pamlskový hlavolam CHEESE od české eco-friendly společnosti Doglog je ideální pro pejsky začátečníky. Díky němu přijdou na princip vyčmuchání dobrůtek a při otáčení vnitřní kruhové desky si zlepší jemnou motoriku. Potrénují soustředění, zabaví hlavu a jako bonus se posiluje společná vazba mezi páníčkem a pejskem. S hlavolamem Chesse mohou pracovat psi malí i velcí, štěňata i senioři. U starších pejsků se prací s hlavolamy oddaluje nástup senility a degenerativních funkcí.

 

PODSTATA HLAVOLAMU CHEESE: 

Otočná horní deska má tvar kruhu s nepravidelně rozmístěnými dírami různých velikostí. Menší dírky slouží k prostupu pachu vložených dobrůtek a zvýšení atraktivity hry pro pejska. Dva větší otvory jsou natolik velké, že skrz ně se pes dostane k ukrytým dobrůtkám. Pod otočnou deskou je spodní pevná základní deska, ve které je celkem šest větších otvorů určených pro ukrytí pamlsků. Otvory jsou ve dvou řadách (blíže a dále od středu). Při otáčení se neodkrývají v jedné řadě, ale na střídačku ve vnějším a vnitřním kruhu. To drží psího řešitele stále ve střehu a pokaždé ho překvapí, když se objeví nova utajená odměna. Součástí hlavolamu je také jeden kulatý hrací kámen s připevněnou šňůrkou, kterým se otočná horní deska zajistí proti pohybu.

 

JAK SI HRÁT: 

Nejprve vložte dobrůtky do otvorů v základní desce a následně horní desku zajistěte proti otáčení umístěním hracího kamenu do vnějšího otvoru v otočné horní desce. A pak už můžete pustit pejska do akce! Jeho prvním úkolem je odstranění hracího kamenu tahem za provázek směrem nahoru. Když tohle zvládne, čeká ho v přihrádce pod kamenem první odměna. Pak bude jeho úkolem otáčení celé horní desky (oběma směry) a její zastavení právě v okamžiku, kdy se mu odkryje přihrádka s další pochoutkou. Aby to pejsek zvládl, bude muset postupovat přiměřenou rychlostí a uvažovat nad včasným zastavením. Můžete si být jistí, že to pro něj bude výzva, kterou ale určitě brzy a s radostí zvládne.

 

MATERIÁL: MDF (slisovaný papír), bavlněný provaz, zdravotně nezávadné lepidlo, nebarvené dubové dřevo, kovová matka a šroubek

STUPEŇ OBTÍŽNOSTI 1: Určeno pro pejsky začátečníky. Ideální k prvnímu seznámení s principem hlavolamů, tréninku jemné motoriky a cílenému čuchání.

DOPORUČENÍ PRO ÚDRŽBU: Otírejte vlhkým hadříkem, oslintané a mokré hlavolamy nechávejte před dalším hraním důkladně vyschnout.        

ROZMĚRY: Základní deska 30 x 30 cm, na výšku 4,5 cm; vhodné pro aktivní i velká plemena

UPOZORNĚNÍ: Po celou dobu práce s hlavolamem pejska kontrolujte a zabraňte případnému kousání do hlavolamu. Doporučujeme používat suché nedrolivé odměny.

 

O HŘE S HLAVOLAMY OBECNĚ:

  • Je to skvělá zábava
  • Trénují soustředění a jemnou motoriku
  • Omezují demonstrativní chování a destrukci předmětů
  • Podporují logické myšlení a napomáhají aktivaci šedé kůry mozkové
  • Snižují riziko demence, degenerativní funkce a oddalují senilitu
  • Aktivace a harmonizace odevzdaných pejsků
  • V neposlední řadě posilují váš společný vztah 

 

OBSAH BALENÍ: základní hrací deska, otočná hrací deska, kámen s bavlněným provázkem

Český výrobek Český výrobek

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam