Hlavolam TROUBLE - My Intelligent Pets - obtížnost 3-4

Hlavolam obtížnosti 3-4 pro pokročilé mazlíčky až experty vyrobený ze dřeva s velice kvalitním zpracováním. Vhodný pro psy středních a větších plemen dospělého a seniorního věku (není ale vhodný pro psy s plochým čumákem, například boxery). Posiluje trpělivost, zlepšuje motoriku a podporuje logické myšlení. Rozměry jsou 28 x 28 cm, výška 9,5 cm.

kliknutím zvětšíte
Hlavolam TROUBLE - My Intelligent Pets - obtížnost 3-4
 • Hlavolam TROUBLE - My Intelligent Pets - obtížnost 3-4
 • Hlavolam TROUBLE - My Intelligent Pets - obtížnost 3-4
 • Hlavolam TROUBLE - My Intelligent Pets - obtížnost 3-4
1 449 Kč1 198 CZK bez DPHks
Kód:HLA-MID-3-8
Výrobce:My Intelligent Pets
Dostupnost:skladem

Hlavolam TROUBLE - My Intelligent Dogs

 

Úroveň náročnosti: obtížnost 3-4 (pokročilí až expert) 
Vhodné pro: střední a větší plemena psů (není ale vhodný pro psy s plochým čumákem, například boxery)
Vhodný věk psa: dospělý, senior
Princip hlavolamu: vytahovací, vyklápěcí a posuvné činnosti
Materiál: dřevo opatřené nátěrem na vodní bázi, který není škodlivý pro zvířata ani lidi
Trénink: posiluje trpělivost, zlepšuje motoriku a podporuje logické myšlení
Velikost: 28 x 28 cm, výška 9,5 cm. 

 

 

Trouble je dřevěný hlavolam pro pokročilé psy. Jeho náročnost tkví nejen v odhalování různých typů skrýší, ale také v jejich odkrývání v předem určeném pořadí! Bez této dovednosti se při plné variantě Trouble pes ke kýženým dobrotám nemá šanci dostat.

Ale žádný strach, i tento hlavolam je jen otázkou cviku, trpělivosti a přemýšlení pejska a jeho páníčka. Pojďme si ho představit. Trouble od rakouské značky My Intelligent Dogs je do detailu promyšlený a propracovaný. Pejsci si na něm osvojí hned několik nových dovedností a především je zábavnou formou přimějete ke zklidnění a přemýšlení. Při hledání ukrytých dobrůtek zapojí hlavně čich, svůj nepřirozenější a nejrozvinutější smysl. Nalezené dobroty poslouží jako motivace a posléze jako odměna.

Úroveň obtížnosti můžete sami regulovat použitým typem a množstvím jednotlivých herních prvků (válečky, dvě vytahovací desky a odklápěcí víko), které jsou odnímatelnými součástmi tohoto hlavolamu. Vzhledem k velikosti a bytelnosti ho doporučujeme pro střední až velké psy (není ale vhodný pro psy s plochým čumákem, například boxery).

Na čtvercové základní hrací desce je připevněna dutá dřevěná kostka. V každé boční straně kostky je jedna štěrbina. Díky tomu se dají do kostky ze stran zasunout dvě dřevěná prkýnka, která jsou na konci opatřena provázkem. Tato prkýnka proti snadnému vytažení uzamknete navíc vložením čtyř válečků, pod které před tím umístíte pamlsky. Dva válečky mají své místo uprostřed kostky v připravených výřezech v prkýnkách, další dva lze vložit po vnějších stranách kostky do otvorů přímo v základní hrací desce. Nakonec přiklopíte kostku oranžovým dřevěným víkem opatřeným provázkem a hlavolam je připraven pro svého psího řešitele.

 

JAK SI HRÁT?

 1. Vhledem k tomu, že se jedná o obtížný hlavolam, doporučujeme nechat pejska vyzkoušet jednotlivé typy úkrytů nejprve samostatně a až je bude zvládat, začít je postupně kombinovat. Na začátek doporučujeme z hlavolamu ponechat jen samostatnou kostku (bez válečků a prkýnek), položit pamlsek volně doprostřed kostky a kostku zaklopit oranžovým víkem. Pokud bude pejsek po chvíli zkoušení bezradný, nasměrujte jeho pozornost k provázku upevněnému ve víku. Doporučujeme pejska chválit a odměnit za to, že ho napadne se zuby k provázku vůbec přiblížit. Tak nejlépe pochopí, že je na správné cestě. Podobně pak jásejte a odměňujte pokusy o uchopení provázku, i když třeba nebudou úplně úspěšné. I to je další krok vpřed. Tímto způsobem se dopracujete krůček za krůčkem k tomu, že pejsek tahem zubů za provázek oranžové víko z kostky sundá a pochutná si na uvnitř ukrytém pamlsku.
 2. V dalším kroku je vhodné naučit pejska vytahovat ze stran vložené prkýnko, a to opět tahem zubů za provázek. Na začátek doporučujeme vložit pamlsky do prohlubní uprostřed kostky a štěrbinami v protilehlých stranách protáhnout jen jedno prkýnko a pejskovi tento nový typ úkrytu takto představit (tzn. v této fázi nezakrývejte celou kostku víkem ani nepřidávejte do hry válečky, abyste neodváděli pejskovu pozornost od jeho nového úkolu). Pokud zvládl dobře krok č. 1, měl by se velice rychle začít zajímat o provázky v prkýnku, za které ho dokáže z kostky vytáhnout a pochutnat si na ukryté dobrůtce.
 3. Dále je vhodné pejska seznámit s dutými válečky, do kterých můžete také vkládat pamlsky. Pokud při nácviku použijete nejprve válečky v základní hrací desce (po vnějších stranách kostky), může se stát, že si pejsek zafixuje, že je možné válečky odklápět jednoduše čumákem nebo packou a dostat se tak k dobrůtce. To by se vám ale mohlo vymstít. Proč? Protože válečky, které se vkládají dovnitř kostky k uzamknutí do obou prkýnek v nich sedí daleko hlouběji a nejde je jednoduše odklopit. Válečky vložené uvnitř kostky musí totiž pejsek vyndat opět jemných úchopem zubů a tahem nahoru. Proto vám velmi doporučujeme učit nejprve vyndávat válečky vložené uvnitř kostky do prkýnek. Můžete si pomoci například tím, že položíte prkýnka na sebe křížem (úplně mimo hlavolam, třeba jen tak na koberec), do nich vložíte jeden váleček (samozřejmě s ukrytým pamlskem v dutině) a budete je přidržovat. Zavoláte pejska a budete se společně radovat při každém jeho pokusu o vyndání válečku. Podobně jako u bodu č. 1 odměňujte na začátku i jen chabé pokusy, které pejska postupně dovedou k cíli.
 4. Jakmile Váš pes pochopil, jak správně odklopit víko, vysunout prkýnko a vytahovat válečky, můžete přikročit ke kombinaci těchto prvků. Pokud jste se dopracovali až do této fáze, budete už jistě vědět, jak nejlépe s hlavolamem dále pracovat a postupně ho naplňovat více dobrotami a pejskovi jeho řešení ztěžovat.
 5. V nejtěžší variantě pak připravte hlavolam pro pejska tímto způsobem: do otvorů uprostřed kostky v základní hrací desce dejte pamlsky. Štěrbinami prostrčte obě prkýnka. Do dvou otvorů po stranách kostky dejte pamlsky a zakryjte je válečky. Provázky z prkýnka veďte okolo válečků. Do dvou otvorů v prkýnkách uvnitř kostky dejte pamlsky a zakryjte je válečky. Volně na horní prkýnko položte pamlsek. Celou kostku zaklopte vrchním oranžovým víkem. Jestli tohle váš chlupáč zvládne, je jisté, že máte doma psího Einsteina!

 

TIPY PRO PRÁCI S HLAVOLAMY OBECNĚ:

 • Do hlavolamu ukrývejte suché nedrolivé pamlsky.
 • Začínejte s méně hracími prvky. Je to dobré pro koncentraci pejska na jednu část hlavolamu k řešení a zvyšujete tak pravděpodobnost jeho úspěchu. Také tím omezujete možnost ztráty motivace.
 • Nechte pejska koukat, když dobroty do hlavolamu ukrýváte. Povzbudíte tak jeho zájem o hru.
 • Buďte trpěliví i vy. Pokud dává řešení hlavolamu pejskovi zabrat, povzbuďte ho a popřípadě mu upravte náročnost hlavolamu tím, že se vrátíte k jednodušším prvkům nebo snížíte počet použitých součástek. Můžete mu také sami ukázat, jak jednotlivé herní prvky fungují.
 • Dobu hraní s hlavolamem dávkujte a v jednom zátahu nehrajte vice než 10 minut, i tato doba je pro psa mentálně velmi náročná.
 • Při společné hře mimoděk posilujete svůj společný vztah se psem, to je další skvělé plus těchto interaktivních her. Užívejte si vaši společnou chvíli!

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Pejska nenechávejte nikdy hrát hlavolam o samotě a pokud by začal některou součástku nebo samotný hlavolam kousat, hru ukončete. Pravidelně kontrolujte neporušenost hlavolamu a jeho součástek, abyste zamezili případnému zranění. Narušené herní prvky vyřaďte ze hry.

 

PÉČE O HLAVOLAM:

Hlavolam nechte po použití rozložený, aby mohly jednotlivé prvky po případném oslintání vyschnout. V případě znečistění ho otřete vlhkým hadříkem a nechte oschnout. Nepoužívejte abrazivní čistící prostředky.

 

OBSAH BALENÍ:

 • Základní hrací deska: 28 x 28 cm, výška 9,5 cm (vhodné pro střední a velká plemena)
 • 4 válečky, 2 prkýnka, 1 poklop
 • Návod na použití
 • Originální balení od výrobce v pevné papírové krabici s potiskem

 

MATERIÁL:

Trouble je vyrobený z certifikovaného dřeva opatřeného nátěrem na vodní bázi, který není škodlivý pro zvířata ani lidi. Udržujte hlavolam co nejvíce v suchu, abyste předešli naboptnání jednotlivých dřevěných částí.

 

My Intelligent Pets je rakouská společnost, jejichž výrobky jsou chráněny mezinárodním patentem a ochrannou známkou.

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam