Hlavolam SUDOKU MEDIUM BASIC COLOR - My Intelligent Pets - obtížnost 1

Hlavolam obtížnosti 1 pro začátečníky vyrobený ze dřeva s velice kvalitním zpracováním s barevnými posuvnými destičkami. Vhodný pro psy zejména malých, středních i větších plemen jakéhokoli stáří. Posiluje trpělivost, zlepšuje motoriku a podporuje logické myšlení. Rozměry 29 x 29 cm, výška 3 cm s protiskluznými prvky na spodní straně hlavolamu.

kliknutím zvětšíte
Hlavolam SUDOKU MEDIUM BASIC COLOR - My Intelligent Pets - obtížnost 1
 • Hlavolam SUDOKU MEDIUM BASIC COLOR - My Intelligent Pets - obtížnost 1
 • Hlavolam SUDOKU MEDIUM BASIC COLOR - My Intelligent Pets - obtížnost 1
636 Kč526 CZK bez DPHks
Kód:HLA-MID-1-2
Výrobce:My Intelligent Pets
Dostupnost:skladem

Hlavolam SUDOKU BASIC COLOR - My Intelligent Dogs 

 

Úroveň náročnosti: Obtížnost 1
Vhodné pro: malá, střední i větší plemena psů
Vhodný věk psa: štěně, dospělý, senior
Princip hlavolamu: posuvné činnosti
Materiál: dřevo, velice kvalitní zpracování
Trénink: posiluje trpělivost, zlepšuje motoriku a podporuje logické myšlení
Velikost: 29 x 29 cm, výška 3 cm s protiskluznými prvky na spodní straně

 

 

Hlavolam pro psy Dog Sudoku Basic od rakouské značky My Intelligent Dogs je inovativní interaktivní hračka pro psy, která vám pomůže vašeho pejska zabavit zcela novým způsobem. Tato verze Sudoku má nízký stupeň obtížnosti a je určena pro začínající psí řešitele. Pejsci si na něm osvojí nové dovedností a především je zábavnou formou přimějete ke zklidnění a přemýšlení. Při hledání ukrytých dobrůtek zapojí hlavně čich, svůj nepřirozenější a nejrozvinutější smysl. Nalezené dobroty poslouží jako motivace a posléze jako odměna.

Na čtvercové hrací desce jsou 4 úkryty, které jsou zakryty třemi posuvnými barevnými plastovými destičkami. Do každého úkrytu schováte před začátkem hry pejskovi nějakou dobrotu a jeho úkolem je destičky posouvat pomocí tlapek nebo čumáku. Jedině tak se dostane k ukrytým pamlskům. V každé posuvné destičce je otvor, díky kterému má pes možnost dobrotu rychle ucítit, což zvyšuje jeho motivaci ke hře s hlavolamem.

 

JAK SI HRÁT?

 1. Před zraky pejska vložte do všech úkrytů v hrací desce nějaký atraktivní pamlsek.
 2. Pusťte pejska k hlavolamu a nechte ho, aby si chvilku lámal hlavu, co si má s touhle novotou počít. Pravděpodobně začne sám čmuchat a zjistí, že hlavolam ukrývá nějakou dobrotu, ke které se bude chtít dostat. Na začátku pejska povzbuďte k hledání a ukažte mu, že po posunutí destičky se dostane ke své odměně.
 3. Pokaždé, když se pejsek dokáže ke své dobrotě dostat, emotivně ho pochvalte a užijte si spolu s ním jeho úspěch.
 4. Buďte trpěliví a pokud se pejskovi samotnému nedaří, s hlavolamem mu pomáhejte, aby ho neřešil zbrkle a nebyl frustrován neúspěchem.
 5. Pokud už pejsek hlavolam bez problémů zvládá, můžete zvýšit náročnost tím, že pamlsek ukryjete jen do menšího počtu úkrytů. Než se dostane k dobrotě, bude musit vynaložit větší úsilí a značnou dávku trpělivosti. Doporučujeme si odpočítat, kolik pamlsků do hry vkládáte, a jakmile je pejsek všechny vysbírá, hru s hlavolamem ukončit.

 

TIPY PRO PRÁCI S HLAVOLAMY OBECNĚ:

 • Do hlavolamu ukrývejte suché nedrolivé pamlsky.
 • Nechte pejska koukat, když dobroty do hlavolamu ukrýváte. Povzbudíte tak jeho zájem o hru.
 • Buďte trpěliví i vy. Pokud dává řešení hlavolamu pejskovi zabrat, povzbuďte ho a můžete mu také sami ukázat, jak jednotlivé herní prvky fungují.
 • Dobu hraní s hlavolamem dávkujte a v jednom zátahu nehrajte vice než 10 minut, i tato doba je pro psa mentálně velmi náročná.
 • Při společné hře mimoděk posilujete svůj společný vztah se psem, to je další skvělé plus těchto interaktivních her. Užívejte si vaši společnou chvíli!

 

VŽDY NA HRU DOHLÍŽEJTE:

Hrajte si vždy společně se psem či kočkou a pečlivě je sledujte. Pokud se ukáže, že chtějí hlavolam žvýkat, usměrněte jejich chování. Začněte s hrou co nejrychleji znovu a upoutejte jejich pozornost opět pomocí pamlsků.

PÉČE O HLAVOLAM:

Čistěte vlhkým hadříkem a nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky. Vždy nechte dostatečně oschnout.

MATERIÁL:

Sudoku je vyrobeno z certifikovaného dřeva opatřeného nátěrem na vodní bázi, který není škodlivý pro zvířata ani lidi. Udržujte hlavolam co nejvíce v suchu, abyste předešli naboptnání jednotlivých dřevěných částí.

My Intelligent Pets je rakouská společnost, jejichž výrobky jsou chráněny mezinárodním patentem a ochrannou známkou.

 

Upozornění: Zvířátka nenechávejte nikdy hrát hlavolam o samotě a pokud by začaly některou součástku nebo samotný hlavolam kousat nebo jinak ničit, hru ukončete. Pravidelně kontrolujte neporušenost hlavolamu a jeho součástek (např. třísky), abyste zamezili případnému zranění. Není určeno jako hračka pro děti.

 

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam