Hlavolam SMILE - My Intelligent Pets - obtížnost 3

Hlavolam obtížnosti 3 – pro pokročilé vyrobený ze dřeva s velice kvalitním zpracováním. Vhodný pro psy středních a větších plemen dospělého a seniorního věku. Posiluje trpělivost, zlepšuje motoriku a podporuje logické myšlení. Kruhový tvar o průměru 26 cm a výšce 4 cm.

kliknutím zvětšíte
Hlavolam SMILE - My Intelligent Pets - obtížnost 3
 • Hlavolam SMILE - My Intelligent Pets - obtížnost 3
 • Hlavolam SMILE - My Intelligent Pets - obtížnost 3
 • Hlavolam SMILE - My Intelligent Pets - obtížnost 3
1 339 Kč1 107 CZK bez DPHks
Kód:HLA-MID-3-4
Výrobce:My Intelligent Pets
Dostupnost:skladem

Hlavolam SMILE - My Intelligent Pets 

 

Úroveň náročnosti: obtížnost 3 (pokročilí) 
Vhodné pro: střední a větší plemena psů
Vhodný věk psa: dospělý, senior
Princip hlavolamu: posuvné a vytahovací činnosti
Materiál: dřevo opatřené nátěrem na vodní bázi, který není škodlivý pro zvířata ani lidi.
Trénink: posiluje trpělivost, zlepšuje motoriku a podporuje logické myšlení
Velikost: kruhový tvar o průměru 26 cm a výšce 4 cm

 

Úsměv, prosím!“ To by vám určitě řekl Váš chlupáč, kdyby si mohl sám říct o nový psí hlavolam SMILE. Hlavolam, který Vás i Vašeho miláčka zaručeně rozesměje.

SMILE je dřevěný hlavolam pro psy od rakouské značky My Intelligent Dogs. Pejsci si na něm osvojí hned několik nových dovedností a především je zábavnou formou přimějete ke zklidnění a přemýšlení. Při hledání ukrytých dobrůtek zapojí hlavně čich, svůj nepřirozenější a nejrozvinutější smysl. Nalezené dobroty poslouží jako motivace a posléze jako odměna.

Úroveň obtížnosti můžete sami regulovat množstvím, typem a umístěním jednotlivých herních prvků (válečky, klouboučky a disky s obličejem), které jsou odnímatelnými součástmi tohoto hlavolamu. S hlavolamem si tak může stejně dobře hrát pejsek začátečník jako psí expert.

 

JAK HLAVOLAM FUNGUJE?

K dispozici máte tyto komponenty: základní hrací disk s vyfrézovaným obličejem, dva další odklápěcí disky s obličejem opatřené šňůrkou (místo nosu), čtyři kloboučky (místo zubů), čtyři válečky (místo očí a koutků úst).

 1. Na spodní disk s obličejem rozmístěte pamlsky – 4 pod kloboučky na místě zubů, 2 pod válečky na místě očí a 2 pod válečky na místě koutků úst.
 2. Dále na tuto sadu položte prostřední disk s obličejem a na něj doprostřed na místo nosu položte další pamlsek.
 3. Nakonec položte nahoru ještě poslední třetí disk s obličejem.
 4. Pobídněte svého pejska ke hře s hlavolamem. Nejdříve bude muset zvednout vrchní disk s obličejem a odložit ho vedle. Jakmile se mu to podaří, dostane se ke své první odměně.
 5. Poté, co se mu podaří odložit vrchní disk, může vyndat také válečky (na místě očí a koutků úst). Jemným tahem zubů je v tuto chvíli dokáže vyndat a může si pochutnat na dobrotách, které byly pod nimi ukryté.
 6. V dalším kroku bude muset odložit bokem prostřední disk s obličejem.
 7. Teprve tím se mu zpřístupní pohyblivé kloboučky, které je potřeba posunout až do koutků úst. V koutcích úst jdou tyto kloboučky odklopit a pejsek se dostane k posledním odměnám, které byly ukryty v kloboučcích (zubech).

 

JAK SI HRÁT?

Pokud je Váš pejsek začátečník, doporučujeme mu řešení hlavolamu rozložit na několik fází a postupovat od jednodušších úkolů ke složitějším:

 1. Na začátek doporučujeme použít jen základní disk s obličejem a uschovat pamlsek jen pod jeden odklápěcí váleček (třeba na místo oka). Ideálně tak, aby váš pejsek viděl, že do hlavolamu ukrýváte něco dobrého. Pusťte pejska k hlavolamu a nechte ho, aby si chvilku lámal hlavu, co si má s touhle novotou počít. Pravděpodobně začne sám čmuchat a zjistí, odkud mu to nejvíce voní, a bude se chtít k pamlsku dostat. Odklápěcí válečky jsou nejjednodušším prvkem v této hře, a tak se mu brzy podaří odstrčit ho tlapkou nebo čumákem a pochutná si. Jakmile to zvládne s jedním válečkem, můžete postupně přidal další tři (na místo očí a do koutků úst).
 2. V dalším kroku doporučujeme použít opět jen základní disk a pejska seznámit s posuvnými kloboučky (zuby). Do otvoru vespod kloboučku dejte dobrůtku a klobouček posuňte doprostřed drážky (úsměvu). Pomocí čumáku nebo tlapek by měl být pejsek po chvíli zkoušení schopen klobouček posunout na konec drážky (do koutku úst) a odklopit ho. Pokud by mu to nešlo, ukažte mu, že se dá s kloboučkem pohybovat. Jakmile to začne zvládat, můžete přidávat do hry větší množství kloboučků (zubů).
 3. Nejnáročnějším prvkem tohoto hlavolamu jsou dva disky s obličejem, které má pejsek pokládat mimo hlavolam, a to tak, že provázek (nos) uchopí do zubů a tahem za něj disk nadzvedne a odloží stranou. U této fáze řešení hlavolamu už bude muset opravdu vědět, co dělá. Princip pro začátky je opět stejný, zkoušejte tento nový typ úkolu jen s jedním diskem a ostatní součástky z hlavolamu odstraňte. Doporučujeme pejska chválit a odměnit za to, že ho napadne se zuby k provázku vůbec přiblížit. Tak nejlépe pochopí, že je na správné cestě. Podobně pak jásejte a odměňujte pokusy o uchopení provázku, i když třeba nebudou úplně úspěšné. I to je další krok vpřed. Uvidíte, že časem na princip zvedání disku přijde, a pak už mu to půjde jako po másle.
 4. Jednotlivé prvky hlavolamu můžete libovolně kombinovat. Vyzkoušejte také umístění hlavolamu na vyvýšené místo (třeba stoličku), i to přinese pejskovi novou výzvu k zamyšlení.

 

TIPY PRO PRÁCI S HLAVOLAMY OBECNĚ:

 • Do hlavolamu ukrývejte suché nedrolivé pamlsky.
 • Začínejte s méně hracími prvky. Je to dobré pro koncentraci pejska na jednu část hlavolamu k řešení a zvyšujete tak pravděpodobnost jeho úspěchu. Také tím omezujete možnost ztráty motivace.
 • Nechte pejska koukat, když dobroty do hlavolamu ukrýváte. Povzbudíte tak jeho zájem o hru.
 • Buďte trpěliví i Vy. Pokud dává řešení hlavolamu pejskovi zabrat, povzbuďte ho a popřípadě mu upravte náročnost hlavolamu tím, že se vrátíte k jednodušším prvkům nebo snížíte počet použitých součástek. Můžete mu také sami ukázat, jak jednotlivé herní prvky fungují.
 • Dobu hraní s hlavolamem dávkujte a v jednom zátahu nehrajte vice než 10 minut, i tato doba je pro psa mentálně velmi náročná.
 • Při společné hře mimoděk posilujete svůj společný vztah se psem, to je další skvělé plus těchto interaktivních her. Užívejte si Vaši společnou chvíli!

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Pejska nenechávejte nikdy hrát hlavolam o samotě a pokud by začal některou součástku nebo samotný hlavolam kousat, hru ukončete. Pravidelně kontrolujte neporušenost hlavolamu a jeho součástek, abyste zamezili případnému zranění. Narušené herní prvky vyřaďte ze hry.

 

PÉČE O HLAVOLAM:

Hlavolam nechte po použití rozložený, aby mohly jednotlivé prvky po případném oslintání vyschnout. V případě znečistění ho otřete vlhkým hadříkem a nechte oschnout. Nepoužívejte abrazivní čistící prostředky.

 

OBSAH BALENÍ:

 • Základní disk s obličejem a další dva odnímatelné disky. Celý hlavolam má na výšku 4 cm, průměr disků je 26 cm (vhodné pro všechna plemena)
 • 4 válečky, 4 kloboučky
 • Návod na použití
 • Originální balení od výrobce v pevné papírové krabici s potiskem

 

MATERIÁL:

SMILE je vyroben z certifikovaného dřeva opatřeného nátěrem na vodní bázi, který není škodlivý pro zvířata ani lidi. Udržujte hlavolam co nejvíce v suchu, abyste předešli naboptnání jednotlivých dřevěných částí.

 

My Intelligent Pets je rakouská společnost, jejichž výrobky jsou chráněny mezinárodním patentem a ochrannou známkou.

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam