Hlavolam IPET - My Intelligent Pets - obtížnost 3

Hlavolam pro pokročilé obtížnosti 3 vyrobený ze dřeva s velice kvalitním zpracováním. Vhodný pro psy malých, středních i velkých plemen v dospělém a seniorním věku. Posiluje trpělivost a podporuje logické myšlení. Funguje na principu vytahovacích a vyklápěcích činností. Rozměry 36,5 x 27,5 x 4,0 cm.

kliknutím zvětšíte
Hlavolam IPET - My Intelligent Pets - obtížnost 3
 • Hlavolam IPET - My Intelligent Pets - obtížnost 3
 • Hlavolam IPET - My Intelligent Pets - obtížnost 3
1 279 Kč1 057 CZK bez DPHks
Kód:HLA-MID-3-1
Výrobce:My Intelligent Pets
Dostupnost:skladem

Hlavolam IPET - My Intelligent Dogs 

 

Úroveň náročnosti: Obtížnost 3 (pokročilý)
Vhodné pro: malá, střední i větší plemena psů
Vhodný věk psa: dospělý, senior
Materiál: dřevo opatřené nátěrem na vodní bázi, který není škodlivý pro zvířata ani lidi.
Trénink: posiluje trpělivost a podporuje logické myšlení
Velikost: 36,5 x 27,5 x 4,0 cm

 

Není iPet jako iPad, ale něco společného přece jen mají! Dřevěný hlavolam pro psy s názvem iPet od rakouské značky My Intelligent Pets je jedinečná logická a obratnostní hra určená pro pokročilejší psí řešitele. Představuje jednoduchý počítač ve tvaru iPadu, kde se na displeji po správném vyřešení všech úloh zobrazí nápis SMART DOG

Na tomto hlavolamu si pejsci osvojí nové dovednosti, posílí koncentraci a soustředění. Potrénují také jemný úchop zubů. Zábavnou formou je přimějete ke zklidnění a přemýšlení. Při hledání ukrytých dobrůtek zapojí hlavně čich, svůj nepřirozenější a nejrozvinutější smysl. Nalezené dobroty poslouží jako motivace a posléze jako odměna.

 

POPIS HLAVOLAMU

Na jednotlivých stranách hlavolamu je umístěno celkem osm výsuvných desek, na jejich konci je vždy jeden otvor na pamlsky. Desky psi vytahují pomocí provázků připevněných na konci desek. Pohyb jednotlivých desek je blokován jinými deskami, které se navzájem křižují uvnitř hlavolamu v pravém úhlu. Pes musí nejprve vytáhnout desky na protilehlých krátkých stranách a teprve poté může vytáhnout desky na zbývajících dvou dlouhých stranách hry. Jakmile se mu to kompletně podaří, zobrazí se na "displeji" hlavolamu nápis SMART DOG. Pro ztížení hlavolamu je možné zapojit do hry osm dutých válečků, které se vkládají do horní desky hlavolamu.

 

JAK SI HRÁT?

1. Oblíbené pamlsky svého pejska skryjte do všech otvorů na koncích vysouvacích desek. Nechte ho sledovat, jak hru připravujete. Podnítíte tím jeho zvědavost a zájem o hlavolam.

2. Povzbuďte svého chlupáče, aby začal hledat. Buďte trpěliví a ukažte mu, jak hra funguje. Vytahování desek tahem za provázek je poměrně náročný úkol. Pokud se mu to samotnému nedaří, doporučujeme pejska chválit a odměnit za to, že ho napadne se zuby k provázku vůbec přiblížit. Tak nejlépe pochopí, že je na správné cestě. Podobně pak jásejte a odměňujte pokusy o uchopení provázku, i když třeba nebudou úplně úspěšné. I to je další krok vpřed. Uvidíte, že časem na princip vysunování desek přijde, a pak už bude rychle vytahovat jednu za druhou.

3. Pokud pes bez problémů zvládá desky vytahovat, můžete mu hlavolam ztížit tím, že do osmi otvorů v horní desce hlavolamu vložíte pamlsek a zakryjete ho dutým válečkem (osm válečků je součástí balení). Pes bude muset nejprve každý váleček odklopit, teprve poté bude moci začít vytahovat výsuvné destičky.

 

TIPY PRO PRÁCI S HLAVOLAMY OBECNĚ:

 • Do hlavolamu ukrývejte suché nedrolivé pamlsky.
 • Začínejte s méně hracími prvky. Je to dobré pro koncentraci pejska na jednu část hlavolamu k řešení a zvyšujete tak pravděpodobnost jeho úspěchu. Také tím omezujete možnost ztráty motivace.
 • Nechte pejska koukat, když dobroty do hlavolamu ukrýváte. Povzbudíte tak jeho zájem o hru.
 • Buďte trpěliví i vy. Pokud dává řešení hlavolamu pejskovi zabrat, povzbuďte ho a popřípadě mu upravte náročnost hlavolamu tím, že se vrátíte k jednodušším prvkům nebo snížíte počet použitých součástek. Můžete mu také sami ukázat, jak jednotlivé herní prvky fungují.
 • Dobu hraní s hlavolamem dávkujte a v jednom zátahu nehrajte vice než 10 minut, i tato doba je pro psa mentálně velmi náročná.
 • Při společné hře mimoděk posilujete svůj společný vztah se psem, to je další skvělé plus těchto interaktivních her. Užívejte si vaši společnou chvíli!

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Pejska nenechávejte nikdy hrát hlavolam o samotě a pokud by začal některou součástku nebo samotný hlavolam kousat, hru ukončete. Pravidelně kontrolujte neporušenost hlavolamu a jeho součástek, abyste zamezili případnému zranění. Narušené herní prvky vyřaďte ze hry.

 

PÉČE O HLAVOLAM:

Hlavolam nechte po použití rozložený, aby mohly jednotlivé prvky po případném oslintání vyschnout. V případě znečistění ho otřete vlhkým hadříkem a nechte oschnout. Nepoužívejte abrazivní čistící prostředky.

 

OBSAH BALENÍ:

 • Základní hrací deska: výška 4 cm, šířka 36,5 cm, délka 27,5 cm (vhodné pro všechna plemena)
 • 8 vytahovacích desek
 • 8 válečků
 • Návod na použití
 • Originální balení od výrobce v pevné papírové krabici s potiskem

 

MATERIÁL:

Hlavolam je vyroben z certifikovaného dřeva opatřeného nátěrem na vodní bázi, který není škodlivý pro zvířata ani lidi. Udržujte hlavolam co nejvíce v suchu, abyste předešli naboptnání jednotlivých dřevěných částí.

My Intelligent Pets je rakouská společnost, jejichž výrobky jsou chráněny mezinárodním patentem a ochrannou známkou.

 

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam