Hlavolam 2v1 MANDALA a HVĚZDA - My Intelligent Pets - obtížnost 2

Hlavolam střední obtížnosti 2 vyrobený ze dřeva s velice kvalitním zpracováním. Dřevo je opatřeno nátěrem na vodní bázi, který není škodlivý pro zvířata ani lidi. Vhodný pro psy zejména malých a středních plemen jakéhokoli stáří. Posiluje trpělivost, zlepšuje motoriku a působí proti hltání. Kruhová hrací deska o průměru 27 cm.

kliknutím zvětšíte
Hlavolam 2v1 MANDALA a HVĚZDA - My Intelligent Pets - obtížnost 2
 • Hlavolam 2v1 MANDALA a HVĚZDA - My Intelligent Pets - obtížnost 2
 • Hlavolam 2v1 MANDALA a HVĚZDA - My Intelligent Pets - obtížnost 2
1 490 Kč1 231 CZK bez DPHks
Kód:HLA-MID-2-1
Výrobce:My Intelligent Pets
Dostupnost:skladem

Hlavolam 2v1 MANDALA a HVĚZDA - My Intelligent Dogs 

 

Úroveň náročnosti: Obtížnost 2
Vhodné pro: malá a střední plemena psů
Vhodný věk psa: štěně, dospělý, senior
Princip hlavolamu: vyklápěcí a posuvné činnosti
Materiál: dřevo opatřené nátěrem na vodní bázi, který není škodlivý pro zvířata ani lidi, velice kvalitní zpracování
Trénink: posiluje trpělivost, zlepšuje motoriku a a působí proti hltání
Velikost: kruhová hrací deska o průměru 27 cm

 

 

Oboustranný hlavolam pro psy od rakouské značky My Intelligent Dogs, Mandala a Hvězda, to jsou dvě interaktivní hry po vašeho miláčka v jednom. Stačí otočit základní hrací desku a z Mandaly je Hvězda. A obráceně.

Na straně Hvězdy jsou všechny dráhy rovné a uspořádané do tvaru hvězdy. Tato strana představuje stupeň obtížnosti 1, což znamená, že je vhodná i pro pejsky začátečníky, kteří ještě nemají s hlavolamy žádné zkušenosti.

Na straně Mandaly jsou rovné a zahnuté drážky, které tvoří symetrickou jednotku. Zahnuté drážky představují mírně obtížný prvek a díky tomu je tato strana na úrovni obtížnosti 2 (pro mírně pokročilé pejsky).

Doporučujeme začít hru na jednodušší straně Hvězdy a později se přesunout na mírně obtížnější stranu Mandaly.

Na tomto hlavolamu si pejsci osvojí hned několik nových dovedností a především je zábavnou formou přimějete ke zklidnění a přemýšlení. Při hledání ukrytých dobrůtek zapojí hlavně čich, svůj nepřirozenější a nejrozvinutější smysl. Nalezené dobroty poslouží jako motivace a posléze jako odměna.

Úroveň obtížnosti můžete sami regulovat množstvím použitých herních prvků (válečky a kloboučky), které jsou odnímatelnými součástmi tohoto hlavolamu. Válečky a kloboučky jsou duté a právě do nich se umisťuje nějaká lákavá dobrůtka pro pejsky. Válečky se ze základní hrací desky jednoduše odklápějí. Kloboučky se posunují v drážkách až na jejich širší konec, kde se dají také odklopit. Základní sada hlavolamu obsahuje 10 válečků a 10 kloboučků, které je možné použít všechny na obou stranách hlavolamu. 

 

JAK SI HRÁT?

 1. Na začátek doporučujeme z hlavolamu sundat všechny odnímatelné části a uschovat pamlsek jen pod jeden odklápěcí váleček. Ideálně tak, aby váš pejsek viděl, že do hlavolamu ukrýváte něco dobrého. Pusťte pejska k hlavolamu a nechte ho, aby si chvilku lámal hlavu, co si má s touhle novotou počít. Pravděpodobně začne sám čmuchat a zjistí, odkud mu to nejvíce voní, a bude se chtít k pamlsku dostat. Odklápěcí válečky jsou nejjednodušším prvkem v této hře, a tak se mu brzy podaří odstrčit ho tlapkou nebo čumákem a pochutná si. Jakmile to zvládne s jedním válečkem, můžete podle libosti přidávat další.
 2. V dalším kroku doporučujeme pejska seznámit s posuvnými kloboučky. Do otvoru vespod kloboučku dejte dobrůtku a klobouček posuňte na konec drážky. Na začátek doporučujeme zvolit rovnou drážku, která je pro psy obvykle snazší. Pomocí čumáku nebo tlapek by měl být pejsek po chvíli zkoušení schopen klobouček posunout na druhý konec drážky a odklopit. Pokud by mu to nešlo, ukažte mu, že se dá s kloboučkem pohybovat. Jakmile to začne zvládat, můžete přidávat do hry větší množství kloboučků.
 3. Jednotlivé prvky hlavolamu můžete libovolně kombinovat. Hrajte si s jejich množstvím a typem. Vyzkoušejte také umístění hlavolamu na vyvýšené místo (třeba stoličku), i to přinese pejskovi novou výzvu k zamyšlení.

 

TIPY PRO PRÁCI S HLAVOLAMY OBECNĚ

 • Do hlavolamu ukrývejte suché nedrolivé pamlsky.
 • Začínejte s méně hracími prvky. Je to dobré pro koncentraci pejska na jednu část hlavolamu k řešení a zvyšujete tak pravděpodobnost jeho úspěchu. Také tím omezujete možnost ztráty motivace.
 • Nechte pejska koukat, když dobroty do hlavolamu ukrýváte. Povzbudíte tak jeho zájem o hru.
 • Buďte trpěliví i vy. Pokud dává řešení hlavolamu pejskovi zabrat, povzbuďte ho a popřípadě mu upravte náročnost hlavolamu tím, že se vrátíte k jednodušším prvkům nebo snížíte počet použitých součástek. Můžete mu také sami ukázat, jak jednotlivé herní prvky fungují.
 • Dobu hraní s hlavolamem dávkujte a v jednom zátahu nehrajte vice než 10 minut, i tato doba je pro psa mentálně velmi náročná.
 • Při společné hře mimoděk posilujete svůj společný vztah se psem, to je další skvělé plus těchto interaktivních her. Užívejte si vaši společnou chvíli!

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Pejska nenechávejte nikdy hrát hlavolam o samotě a pokud by začal některou součástku nebo samotný hlavolam kousat, hru ukončete. Pravidelně kontrolujte neporušenost hlavolamu a jeho součástek, abyste zamezili případnému zranění. Narušené herní prvky vyřaďte ze hry.

Hlavolam není koncipovan jako hračka pro děti! Obsahuje malé součástky, proto by s ním neměly děti nakládat bez dozoru dospělého.

PÉČE O HLAVOLAM 

Hlavolam nechte po použití rozložený, aby mohly jednotlivé prvky po případném oslintání vyschnout. V případě znečistění ho otřete vlhkým hadříkem a nechte oschnout. Nepoužívejte abrazivní čistící prostředky.

OBSAH BALENÍ

 • Kruhová základní hrací deska o průměru 27 cm. Vhodné pro malá až střední plemena.
 • 10 válečků, 10 kloboučků
 • Návod na použití
 • Originální balení od výrobce v papírové krabici s potiskem

MATERIÁL

Mandala a Hvězda je vyrobena z certifikovaného dřeva opatřeného nátěrem na vodní bázi, který není škodlivý pro zvířata ani lidi. Udržujte hlavolam co nejvíce v suchu, abyste předešli naboptnání jednotlivých dřevěných částí.

My Intelligent Pets je rakouská společnost, jejichž výrobky jsou chráněny mezinárodním patentem a ochrannou známkou.

 

Upozornění: Zvířátka nenechávejte nikdy hrát hlavolam o samotě a pokud by začaly některou součástku nebo samotný hlavolam kousat nebo jinak ničit, hru ukončete. Pravidelně kontrolujte neporušenost hlavolamu a jeho součástek (např. třísky), abyste zamezili případnému zranění. Není určeno jako hračka pro děti.

 

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam